IMG Niektóre z moich usług jak na przykład obróbka cyfrowa lub montaż filmów wymagają wcześniejszego dostarczenia przez klienta materiałów źródłowych. Można to oczywiście zrobić w dowolny, wygodny dla nas sposób. Niektórzy umieszczają pliki na własnym serwerze lub w chmurze, jeszcze inni wolą wysłać płytę CD pocztą tradycyjną lub kurierem. Chciałbym przedstawić Państwu jeszcze jedno rozwiązanie, jakim jest popularny dziś dysk internetowy.

 

Czym jest Dropbox?

Jest to usługa przechowywania plików na serwerze www udostępniana Państwu przez amerykańską firmę Dropbox Inc. Nazywany jest on także dyskiem internetowym. Za pomocą zwykłej przeglądarki lub odpowiedniego oprogramowania możemy w banalnie prosty sposób wysyłać pliki na serwer, przechowywać je w sieci i udostępniać znajomym. Co ciekawe serwery www są stosunkowo bezpieczne, tak więc jeżeli nasze dane zostaną utracone z lokalnego komputera zawsze mamy ich kopię w usłudze Dropbox.

Dropbox w wersji darmowej oferuje nam aż 2GB przestrzeni dyskowej, na której możemy umieścić nasze pliki. Nie jest to co prawda za dużo jak na nasze czasy, ale na potrzeby przekazania plików multimedialnych powinno w zupełności wystarczyć. Ponadto przestrzeń na przechowywanie plików można dodatkowo zwiększyć poprzez działania promujące usługę jak zapraszanie nowych użytkowników.

 

Jak zainstalować i korzystać z usługi Doropbox?

Usługa Dropbox została tak zaprojektowana, aby korzystanie z niej było wygodne i jak najprostsze dla użytkowników. Sposób instalacji, konfiguracji oraz korzystania z tego narzędzia przedstawia poniższy film.

 

Google Drive

Nie da się ukryć, że obecnie Dropbox pozostaje jednym z najpopularniejszych dysków internetowych. Odpowiada za to m.in. marketing firmy, jak i łatwość jego obsługi. Jeżeli natomiast z jakichkolwiek powodów nie chcemy korzystać z tej usługi, to polecamy Państwu ciekawą alternatywę w postaci Dysku internetowego firmy Google. Znajduje się w pakiecie usług dostępnych na koncie tej firmy, które wraz z pocztą Gmail oferowane jest za darmo. Udostępnia więcej przestrzeni dyskowej i pozwala na przyjmowanie plików o większych rozmiarach.

 

Jak korzystać z Google Drive?

Przesyłanie plików i udostępnianie ich znajomym przy użyciu Google Drive wymaga założenia konta w usługach firmy Google, co jest całkowicie darmowe. W celu zrozumienia działania i zarządzania usługą Google Drive polecam obejrzeć poniższy, doskonale przygotowany film instruktażowy.

Mam nadzieję, że ten materiał okaże się dla Państwa pomocny w kontekście przesyłania do nas materiałów multimedialnych.

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies tylko w celu ułatwienia jej przeglądania. Czytaj więcej!

OK