IMG Na pewno każdy z nas pamięta jeszcze czasy, kiedy większe pliki graficzne mogliśmy przenosić głównie na tak zwanych nośnikach zewnętrznych, jak płyty CD. Wraz z popularyzacją sieci Internet i zwiększaniem prędkości łącz, coraz więcej osób po prostu publikuje i przesyła swoje zdjęcia głównie za pomocą tego medium. Ponadto wysokiej jakości zdjęcia wykorzystywane są także do tworzenia atrakcyjnych i bogatych wizualnie stron www. Internet daje nam szerokie możliwości wykorzystania zdjęć, ale nie każdy z nas potrafi zrobić to w optymalny sposób. Duże pliki graficzne zajmują więcej miejsca na serwerze i generują większy transfer. Jak więc zoptymalizować swoje pliki graficzne na potrzeby www? Z pomocą przychodzi nam kompresja, o której powiem więcej w tym artykule.

 

IMG Założę się, że większość z amatorów fotografii słyszał o technice HDR pojawiającej się w kontekście robienia zdjęć cyfrowych. Czy jednak w pełni rozumiemy założenia tej technologii, jaka jest jej historia i co właściwie oznacza ten tajemniczy skrót? Zachęcam do szerszego poznania techniki HDR, ponieważ już dziś stanowi ona swego rodzaj standard wykonywania zdjęć. Technologia ta implementowana jest także w większości aparatów cyfrowych, a nawet telefonach i tabletach.

 

IMG Niektóre z moich usług jak na przykład obróbka cyfrowa lub montaż filmów wymagają wcześniejszego dostarczenia przez klienta materiałów źródłowych. Można to oczywiście zrobić w dowolny, wygodny dla nas sposób. Niektórzy umieszczają pliki na własnym serwerze lub w chmurze, jeszcze inni wolą wysłać płytę CD pocztą tradycyjną lub kurierem. Chciałbym przedstawić Państwu jeszcze jedno rozwiązanie, jakim jest popularny dziś dysk internetowy.

 

IMG Sesja okazjonalna na potrzeby ważnych wydarzeń, a może zdjęcia produktowe lub fotografie kulinarne. Co łączy te wszystkie produkty? Jeżeli mają przynieść zamierzony efekt, to muszą zostać wykonane dobrze! Ponieważ fotografia jest dość skomplikowaną dziedziną, to sprawnie zrobioną sesję zdjęciową może nam zapewnić tylko profesjonalista. Dzięki temu sesje ślubne staną się nieocenioną pamiątką na wiele lat, a zdjęcia produktowe pomogą w zwiększeniu sprzedaży asortymentu każdego sklepu. No dobrze, ale jak znaleźć profesjonalnego fotografa wśród wielu ofert dostępnych na rynku?

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies tylko w celu ułatwienia jej przeglądania. Czytaj więcej!

OK